Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na ich używanie, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O nas

Komplex 90 Badanie Materiałów Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach działa na rynku badań nieniszczących od 1990 roku. Firmę założyła grupa specjalistów NDT wywodzących się z wiodącej na południu Polski firmy budującej dla energetyki w kraju i zagranicą.

Przez lata swej działalności firma Komplex 90 wykonywała badania na: obiektach gazowniczych takich jak stacje redukcyjno – pomiarowe wraz z urządzeniami, gazociągi, śluzy, heatery, zbiorniki, obiektach ciepłowniczych - ciepłociągi oraz wszelkiego rodzaju konstrukcjach budowlanych, halach.

Firma Komplex 90 posiada uznanie Urzędu Dozoru Technicznego do wykonywania pomiarów i działa zgodnie z normą PN-EN ISO 17025. Personel wykonujący wszelkie analizy posiada uprawnienia (certyfikaty) do wykonywania badań 1-go, 2-go i 3-go stopnia.

Wśród naszego sprzętu znajdują się:

  • pojemniki Gammamat SE,
  • Sentinel,
  • mobilne laboratorium badawcze (badania RT),
  • zestaw do badań magnetyczno-proszkowych,
  • aparat Starmans do badań ultradźwiękowych,
  • nowoczesne sygnalizatory promieniowania,
  • samochody przystosowane do transportu materiałów promieniotwórczych.

Prowadząc nasze działanie korzystamy z najpopularniejszych metod nieniszczących, w tym z techniki radiograficznej (RT), magnetyczno-proszkowej (MT), penetracyjnej (PT), wizualnej (VT) i ultradźwiękowej (UT). Ich zastosowanie pozwala na wykrycie różnego rodzaju nieciągłości w analizowanych tworzywach i produktach, bez ich uszkadzania oraz zmieniania ich właściwości użytkowych. Zachęcamy Państwa gorąco do zapoznania się z pełną ofertą Komplex 90 oraz do współpracy.

Przejdź do góry ^