Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na ich używanie, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak sprawdzić jakość materiału budowlanego?

Wznosząc praktycznie każdy budynek musimy mieć na uwadze dziesiątki spraw, które wpływają pośrednio lub bezpośrednio na późniejsze wykorzystywanie danej konstrukcji. Jedną z najważniejszych kwestii, którą należy brać pod uwagę, jest jakość wykorzystywanych materiałów budowlanych. To właśnie one w dużej mierze mają wpływ na to, czy budynek będzie wytrzymały na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia, czy może po krótkim czasie zacznie się kruszyć czy pękać.

Czym więc kierować się przy wyborze poszczególnych materiałów?

Nasi fachowcy przygotowali kilka rad, które pomogą zdecydować się na konkretne materiały, które zapewnią w pełni bezpieczną i solidną konstrukcję.

Należy zwrócić uwagę na cenę danego materiału. Raczej powinniśmy unikać ofert o podejrzanie niskiej cenie, znacznie niższej od większości dostępnych na rynku budowlanym. Najczęściej w takich przypadkach artykuły te nie spełniają wszystkich koniecznych wymogów, określonych przez prawo polskie i europejskie.

Podczas wyboru odpowiednich produktów należy również dokładnie zapoznać się z etykietą, przedstawiającą parametry techniczne. Wszystkie dopuszczone do sprzedaży materiały budowlane powinny być objęte poszczególnymi certyfikatami. Najczęściej są to oznaczenia CE (certyfikat europejskiej dyrektywy budowlanej), znak zgodności i bezpieczeństwa, jak również symbol B (pozytywna opinia z zakresu atestów zgodności PNB lub AT).

Jak wiadomo, w każdej branży działają osoby nieuczciwe, które mogą zamieszczać informację o zdobytych certyfikatach, jeśli w rzeczywistości ich nie posiadają. W takich wypadkach warto sprawdzić tę informację na stronie internetowej Instytutu Techniki Budowlanej.

Aby jednak mieć całkowitą pewność co do jakości materiałów budowlanych, warto wynająć naszą firmę, która przeprowadzi wszystkie konieczne zabiegi kontrolne. Wykorzystujemy w tym celu między innymi badania radiograficzne, ultradźwiękowe, penetracyjne, magnetyczno-proszkowe i NDT. Tylko takie zabiegi dają całkowitą pewność w zakresie jakości i wytrzymałości poszczególnych materiałów.

Przejdź do góry ^