BLOG


W jakim celu wykonuje się badania nieniszczące NDT?Konstrukcje budowalne, wyroby hutnicze, zbiorniki muszą być produkowane przy zachowaniu pewnych warunków produkcyjnych. Wpływają one na spełnianie przez nie surowych wymagań, parametrów technicznych. Badanie nieniszczące NDT mają na celu wykryć wszelkie wady produktowe na długo przed oddaniem produktu do użytku.

Czytaj dalejZasady przeprowadzania badań ultradźwiękowychBadania ultradźwiękowe są stosowane przede wszystkim w celu wykrywania wad w materiałach, a metoda ta bazuje na rozchodzeniu się fal ultradźwiękowych w poddawanych kontroli tworzywach. Następnie prowadzone są obserwacje impulsów, a tym samym wielkość wady. Co jeszcze wiemy o tej metodzie, a także jakie są zasady związane z jej wykonywaniem?

Czytaj dalejBadania magnetyczno-proszkowe. CharakterystykaBadania magnetyczno-proszkowe to metoda mająca zastosowanie w wielu branżach, od lotnictwa, przez motoryzację, aż po odlewnictwo. Na czym ona polega oraz jakie są jej główne zalety?

Czytaj dalejBadania wizualne (VT) bez tajemnicBadania wizualne VT (ang. Visual Testing) to metoda kontrolowania jakości spawów. Służy ona do wykrywania na styku elementów wad takich jak pęknięcia, pory, sklęśnięcia, kratery, uszkodzenia mechaniczne, uskoki, nierówności, przepalenia, wypaczenia oraz rozpryski, które mogłyby mieć wpływ na trwałość tego typu połączeń. W jaki sposób wykonuje się te kontrole i jakich narzędzi używa się do tego celu?

Czytaj dalejNa czym polegają badania penetracyjne?Badanie penetracyjne to metoda badania metali i niemetali (poza materiałami porowatymi). Opiera się ona na wnikaniu w głąb tworzywa specjalnego kontrastowego płynu, którego celem jest uwydatnienie ewentualnych powierzchniowych nieciągłości takich jak korozja, pory, pęknięcia i rozwarstwienia.

Czytaj dalejWitam na blogu firmy komplex90Blog firmy komplex90.

Czytaj dalej


Dane teleadresowe

Komplex 90
Badanie Materiałów Sp. z o.o.

ul. Pszczyńska 167
43-175 Wyry

tel: 507 106 629
tel. 502 675 978
email : k.komplex90@onet.eu

Świadectwo uznania nr LB-109/09

Laboratorium badawcze uznane przez Urząd Dozoru Technicznego.

PN-EN ISO 17025

Firma Komplex 90 posiada uznanie Urzędu Dozoru Technicznego do wykonywania pomiarów i działa zgodnie z normą PN-EN ISO 17025.